Warning: A non-numeric value encountered in /domekkrysi/plugins/content/arisexylightboxlite/arisexylightboxlite/kernel/class.AriKernel.php on line 16

Domek Krysi w Żegiestowie - kilka słów o nas.

 

Żegiestów. Domek Krysi - niezwykłe miejsce na końcu świata. Noclegi na Łopacie w Żegiestowie. Łąka przed naszym domem, tutaj bezpiecznie samopas bawią się dzieci naszych gości. Domek Krysi zbudowany został w 1934 roku przez mojego pradziadka, udziałowca przedwojennego uzdrowiska Żegiestów Zdrój. Nazwa jest na cześć mojej ciotki, która w tym roku akurat się urodziła i była jego pierwszą wnuczką. Mieszka w Gdańsku. Normalnie w Domku Krysi nie ma żadnej Krysi.
W zamyśle miał to być drewniany dom letniskowy. W czasie II Wojny Światowej wojny w Domku Krysi schroniła się moja rodzina i utrzymywała punkt przerzutowy kurierów wojennych na Węgry i do Rumunii.Mieszkańcy Domku Krysi w Żegiestowie Zdroju.

Rodzina składa się z nestorki Hanny oraz młodzieży w średnim wieku, Kasi i Grzegorza. Nasze dzieci to Michalina i Malwina.
W Żegiestowie mieszkamy od 2004 roku. Sprowadziliśmy się tutaj z Sopotu. Po prostu chcieliśmy zmienić styl życia.  Do głaskania mamy psa i dwa koty.

Dom nieco przebudowaliśmy aby wygodniej w nim się mieszkało.

Od 2011 roku rozpoczęliśmy wypożyczanie pontonów raftingowych na spływy Popradem, a w 2013 także polietylenowych kajaków.

 

 

Kamera Łopata Polska

Widok z kamery na Poprad w Żegiestowie.

(c) Domek Krysi

 

(C) Domek Krysi 1934-2017
Zdjęcia z tej strony można pobierać, kopiować i rozpowszechniać pod warunkiem zachowania
znaku wodnego Domek Krysi Żegiestów Zdrój.

Prawa do treści strony zastrzeżone.

Free Joomla! template by L.THEME